right_menu
Vstup do soutěže
předškolní věk, žáci a studenti ZŠ a SŠ
Pozvi kamarády
O Logické olympiádě
Často kladené dotazy
Vstup pro učitele
O soutěži pro učitele
Mensashop - předměty s logem Mensy
Tábor LO
Soutěž pro vás organizuje
The Kellner Family Foundation
Projekt Open Gate
Připojte se k nám na Facebooku
Vyznamni partneri - MSMT
Vyznamni partneri - ALBI
Vyznamni partneri - Asociace
Medialni partneri - Novinky
Medialni partneri - Právo

Logická olympiáda 2022

Registrace do Logické olympiády 2022 byla pro soutěžící ukončena 30. 9. 2022. V případě zájmu o naši soutěž, se můžete registrovat zde - registrace pro zájemce. Informace o příštím ročníku soutěže by Vám tak přišly včas.

Počet registrovaných soutěžících:  94 657 z 3 751 škol   


 

Kontakt

telefon: 277 000 289 - pracovní dny 8:00 - 16:00

email: info@logickaolympiada.cz


Od 1.10. můžete řešit úlohy základního kola

V tuto chvíli test řeší  30  soutěžících

Soutěžní úlohy pro kategorii A: žáci 3. - 5. třídy ZŠ můžete řešit ve dnech 1. - 7.  října 2022 (včetně).

Do soutěže vstoupíte na stránce "Vstup do soutěže" po zadání Vašeho e-mailu a hesla, které jste obdrželi e-mailem po registraci. Pokud přístupové heslo nemáte, vyžádejte si nové na stránce  Vstup do soutěže / Zapomněl jsem heslo. Každý, kdo je zaregistrovaný, samozřejmě může soutěžit. Děti a studenti mladší 15 let se můžou přihlásit, pokud rodiče potvrdili souhlas s použitím osobních dat pro účely soutěže kliknutím na odkaz, který dostali emailem po registraci. Chyby v emailech opravíme, s přihlášením i s potvrzení rodičů pomůžeme  a rádi poradíme i s dalšími dotazy.

Testy základního kola spustíte na všech prohlížečích - např. Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox od verze 6.0 nebo Internet Explorer od verze 11.  POZOR raději nepoužívejte starší verze Internet Exploreru ani Mozilly Firefox 

K samotnému testu se dostanete po přihlášení kliknutím na odkaz vpravo nahoře "Vypracovat test".  Na vyřešení soutěžních úkolů máte 30 minut Neodbíhejte od počítače!!!!  Po spuštění on-line testu jej nelze přerušit!

Pak už můžete začít řešit soutěžní úkoly. Správná odpověď se vybírá myší a po kliknutí se orámuje modře. Na další otázku se přesunete tlačítkem "Další".  Pokud se chcete vrátit k předchozí otázce, stiskněte "Předchozí". Tlačítko "Ukončit test" se zobrazí až u poslední otázky a použijete ho, až když máte opravdu všechny otázky hotové. Po uplynutí času se test ukončí automaticky a Vaše výsledky budou samozřejmě uloženy.


 

Výsledky základního kola

Výsledky kategorie A  budou k dispozici po ukončení a vyhodnocení základního kola v úterý 11. 10. 2022  po 15h. Výsledky najdete po přihlášení se do profilu, ať už soutěžícího nebo učitele, stejně jako do základního kola - Vstup do soutěže


 

Zprávy v médiích: novinky.cz - Startuje už 15. ročník Logické olympiády, alik.cz - Logická olympiáda 2022 – právě probíhá registrace, kr-karlovarsky.cz - Startuje 15. ročník Logické olympiády, Český rozhlas - Logická olympiáda hledá skryté talenty. Hlásí se předškoláci i maturanti, novinky.cz - Logická olympiáda pomáhá najít dobrou školu

Reportáž v Sama doma:

Reportáž CT3:

 


 

Letáček Logické olympiády (pdf) si můžete stáhnout, vytisknout a dát do školy na nástěnku. Stáhnout si můžete i letáček pro mateřské školy


 

 

 

 

 

  

 


  

Mensa ČR je partnerem Abaku ligy - on-line soutěže v matematické hře Abaku. Můžete vyhrát zajímavé ceny včetně počítačové učebny pro vítěznou školu v hodnotě 100 tis. Kč anebo si jenom započítat.

 


Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity odpouští přijímací zkoušku 

Fakulta pro přijímací řízení pro akademický rok 2023/2024 promíjí přijímací zkoušku do bakalářského studia účastníkům, kteří se umístili na 1. - 20. místě v celostátním kole v kategorii C, viz podmínky přijímacího řizení.   


Na FIT ČVUT s výsledky z Logické olympiády
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze  uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Škola uznává  v kategorii C: studenti SŠ 1.-3. místo v krajském kole a ve finále  umístění mezi 50% nejlepších.


Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB Technické univerzity Ostrava promíjí přijímací zkoušku 
Přijímací zkouška bude automaticky prominuta zájemcům o studium, kteří se umístili do desátého místa v krajském nebo celostátním kole soutěže.


Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové promíjí přijímací zkoušky v bakalářských programech Aplikovaná informatika a Informační management uchazečům, kteří se umístili do 10. místa v krajském či celostátním kole kategorie C.

Kraj Vysočina
Moravskoslezsky kraj
Mesto Prostejov
Olomoucký kraj
Liberecký kraj
Jihočeský kraj
Dědek kořenář
Olomouc
Město Ostrava
Pardubice
Karlovarský kraj
Plzeňský kraj
Brno
Ústecký kraj
Horní Slavkov
Hradec Králové
Altel
Sokolov
Univerzita Hradec Králové
Thermo Fischer