right_menu
Vstup do soutěže
předškolní věk, žáci a studenti ZŠ a SŠ
Pozvi kamarády
O Logické olympiádě
Podpořte nás!
Vstup pro učitele
O soutěži pro učitele
Mensashop - předměty s logem Mensy
Tábor LO
Soutěž pro vás organizuje
The Kellner Family Foundation
Projekt Open Gate
Připojte se k nám na Facebooku
Vyznamni partneri - MSMT
Vyznamni partneri - RSJ
Vyznamni partneri - AV Media
Vyznamni partneri - ALBI
Vyznamni partneri - Sagax
Vyznamni partneri - Solitea

Krajská kola se konají ve všech krajích v pátek 2.11.2018

S sebou si vezměte psací potřeby, je povolena kalkulačka (není povolena kalkulačka na mobilním telefonu). Starší 15 let si nezapomeňte občanský průkaz. 


Ústecký kraj

Místo:   Multifunkční centrum UJEP, Pasteurova 1, Ústí nad Labem
Registrace účastníků v 9.30
Ukončení soutěže ve 14:00

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

Kontakt: Iva Berčíková, 

usteckykraj@logickaolympiada.cz, 602 840 526

 Krajské kolo je realizováno s finanční podporou Ústeckého kraje a města Ústí nad Labem.


 

Zlínský kraj

Místo: Fakulta aplikované informatiky, Univerzita Tomáše Bati, Nad Stráněmi 4511, Zlín - mapka

Časový harmonogram (Změna vyhrazena):

kat. A

8,00 – 8,30 - prezence
8,30 - 9,45 - soutěž
10,30 – 10,40 – vyhlášení výsledků

kat. B + C

11,00 – 11,30 - prezence
11,30 - 13,20 - soutěž
14,20  – vyhlášení výsledků kat. B 
14,40  – vyhlášení výsledků kat. C, prezentace studijních programů FAI

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

S sebou psací potřeby, je povolena kalkulačka, ne však na mobilu. Starší 15 let s sebou občanský průkaz.

Kontakt: Jana Šindelářová, zlinskykraj@logickaolympiada.cz, 776001866

Konání krajského kola finančně podpořilo město Zlín, věcnými cenami přispěla firma Vitar.

Prostory poskytla    

Občerstvení zajistila společnost Vitar.

Všem děkujeme.


 

Olomoucký kraj

Prostějov, Vojáčkovo nám. 1, Národní dům, Přednáškový sál ve 2. podlaží.

Prezence účastníků 9:30 - 9:50.
Předpokládaný konec soutěžení je 12:30 a vyhlášení výsledků po 14h. Pro všechny soutěžící bude připravena svačina i oběd.

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

Národní dům je od Hlavního nádraží vzdálen asi 15 minut chůze (příjezd 9:22 na nádraží je dostatečný).

S sebou si vezměte psací potřeby, je povolena kalkulačka (není povolena kalkulačka na mobilním telefonu). Starší 15 let si nezapomeňte občanský průkaz.

Kontakt: Tomáš Blumenstein, tblumen@mensa.cz, 603726030

Krajské kolo je realizováno s finanční podporou Olomouckého krajeměsta Prostějova a Olomouce.


 

Jihomoravský kraj

Místo:  v posluchárně 114 budovy A11 Univerzitního kampusu Bohunice (Kamenice 753/5, 625 00 Brno).
Pozvánka na krajské kolo a další informace.

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

Harmonogram krajského kola

Kategorie A (8:00–10:45)

8:00–8:30 registrace semifinalistů kategorie A
8:30–8:40 přivítání účastníků, poděkování sponzorům, vysvětlení programu
8:40–9:10 písemná část testu kategorie A (20 písemných úloh)
9:10–9:30 přestávka
9:30–10:10 promítaná část testu kategorie A (20 promítaných úloh + soutěž IQáč)
10:10–10:30 prezentace aktivit Mensy ČR (Dana Havlová)
10:30–10:45 vyhlášení výsledků a předání cen

Kategorie B (10:30–13:15)

10:30–11:00 registrace semifinalistů kategorie B
11:00–11:10 přivítání účastníků, poděkování sponzorům, vysvětlení programu
11:10–11:40 písemná část testu kategorie B (20 písemných úloh)
11:40–12:00 přestávka
12:00–12:40 promítaná část testu kategorie B (20 promítaných úloh + soutěž IQáč)
12:40–13:00 prezentace aktivit Mensy ČR (Dana Havlová)
13:00–13:15 vyhlášení výsledků a předání cen

13:15–13:50 pauza na oběd

Kategorie C (13:50–16:35)

13:50–14:20 registrace semifinalistů kategorie C
14:20–14:30 přivítání účastníků, poděkování sponzorům, vysvětlení programu
14:30–15:00 písemná část testu kategorie C (20 písemných úloh)
15:00–15:20 přestávka
15:20–16:00 promítaná část testu kategorie C (20 promítaných úloh + soutěž IQáč)
16:00–16:20 prezentace aktivit Mensy ČR (Dana Havlová)
16:20–16:35 vyhlášení výsledků a předání cen

Kontakt: Lenka Šnajdrová, jihomoravskykraj@logickaolympiada.cz

Krajské kolo Logické olympiády 2018 probíhá pod záštitou Ing. Petra Vokřála, primátora statutárního města Brna, a za podpory statutárního města Brna. Krajské kolo dále podpořila města Šlapanice, Vyškov a Znojmo, firmy Solitea Česká republika, a.s. a P.F. art, spol. s r. o., dále Kluby nadaných dětí jižní Morava a také Michal Nebyla a Miroslav Pokryvač. Partnerem krajského kola Logické olympiády je Lékařská fakulta Masarykovy univerzity.


Vysočina

Místo: Gymnázium Havlíčkův Brod, Štáflova 2063, Havlíčkův Brod
Potvrzení účasti, či oznámení o neúčasti je nutné - využijte web Logické olympiády. Informace pro soutěžící najdete na webu školy

Prezence účastníků kategorie A (1. stupeň ZŠ)  8:00  - 8:30  
Prezence účastníků kategorie B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) 9:15 - 9:45 
Prezence účastníků kategorie C (SŠ) 10:35 - 11:05  

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

Kontakt: Mgr. Zuzana Šimůnková, krajvysocina@logickaolympiada.cz, 569 669 343, 602 101 203

Krajské kolo probíhá s finanční podporou Kraje Vysočina a Města Havlíčkův Brod.


 

Pardubický kraj

Místo: Krajský úřad, sál Jana Kašpara, Komenského náměstí 120, Pardubice

08:30-08:55 Registrace kategorie A 
11:00-11:10 Vyhlášení, předání cen kategorie A

10:40-11:05 Registrace kategorie B 
13:10-13:20 vyhlášení, předání cen kategorie B

12:50-13:15 Registrace kategorie C 
15:20-15:30 Vyhlášení, předání cen kategorie C

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.


Kontakt: Jana Havlová, pardubickykraj@logickaolympiada.cz, 602 465 747

Krajské kolo je realizováno s finanční podporou Pardubického kraje a města Pardubic a pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly.


 

Karlovarský kraj

Místo:  Krajská knihovna Karlovy Vary, Závodní 378/84, 360 06 Karlovy Vary - Dvory

Harmonogram krajského kola

Kategorie A (7:45-09.45 hodin)

7.45–8:15 registrace semifinalistů kategorie A
8:15–8:20 přivítání účastníků, poděkování sponzorům, vysvětlení programu
8:20–8:50 písemná část testu kategorie A (20 písemných úloh)
8:50–9:00 přestávka
9:00–9.30 promítaná část testu kategorie A (promítané úlohy)
9:30–9:35 přestávka
9:35–9:45 vyhlášení výsledků a předání cen

Kategorie B (09:45–11:45)

9:45–10:15 registrace semifinalistů kategorie B
10:15–10:20 přivítání účastníků, poděkování sponzorům, vysvětlení programu
10:20–10:50 písemná část testu kategorie B (20 písemných úloh)
10:50–11:00 přestávka
11:00–11:30 promítaná část testu kategorie B (promítané úlohy)
11:30–11:35 přestávka
11:35–11:45 vyhlášení výsledků a předání cen

Kategorie C (11:45–12:15)

11:45–12:15 registrace semifinalistů kategorie C
12:15–12:20 přivítání účastníků, poděkování sponzorům, vysvětlení programu
12:20–12:50 písemná část testu kategorie C (20 písemných úloh)
12:50–13:00 přestávka
13:00–13:30 promítaná část testu kategorie C (promítané úlohy)
13:30–13:35 přestávka

13:35–13:45 vyhlášení výsledků a předání cen

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

Kontakt: Petr Čavojský, petr.cavojsky@mensa.cz, 724 046 888

 

Krajské kolo je realizováno s finanční podporou Karlovského kraje, měst - Karlovy Vary, Sokolov, Cheb a Horní Slavkov.


 

Plzeňský kraj

Místo: aula Metropolitní univerzity Praha, o. p. s., Univerzitní středisko Plzeň, Koterovská 85, Plzeň. K místu konání Vás přivedou černožluté šipky.

Časový harmonogram (změna vyhrazena): 

Prezence účastníků kategorie  A:   8:30 -  8:40
Vlastní soutěž (testy a prezentace s přestávkou): 8:40 - 10:10  

Vyhlášení výsledků a předání cen kategorie A: 10:30 (čas je orientační, výsledky budou vyhlášeny co nejdříve po vyhodnocení testů) 

Prezence účastníků kategorie  B a C: 11:00 - 11:15
Vlastní soutěž (testy a prezentace s přestávkou): 11:15 - 13:00

Vyhlášení výsledků a předání cen kategorie B a C: 14:20 (čas je orientační, výsledky budou vyhlášeny co nejdříve po vyhodnocení testů)

S sebou si vezměte psací potřeby, povolena je kalkulačka (nikoliv však na mobilním telefonu). Starší 15 let si nezapomeňte občanský průkaz.

Kontakt: Věra Hellerová, plzenskykraj@logickaolympiada.cz, 604 537 994

Další instrukce a mapka.

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

Krajské kolo je realizováno s finanční podporou Plzeňského kraje  a společnosti Altel.


 

Jihočeský kraj

Místo:
Krajský úřad II
Boženy Němcové 49/3
České Budějovice
č. dveří 325 


Kategorie A (ZŠ 1. st): 08:00-10:15
Kategorie B (ZŠ 2. st): 10:15-12:30
Kategorie C (střední školy): 12:30-14:45

Kontakt: Ing. Lucie Malechová, jihoceskykraj@logickaolympiada.cz, tel.: 607 591 599

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

Krajské kolo probíhá s finanční podporou Jihočeského kraje a pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje paní Mgr. Ivany Stráské. 


 

Středočeský kraj

Místo: Říčany, Babice 5, 251 01 - Základní škola a gymnázium Open Gate

Kategorie A 8:30 - 11:15
Kategorie B 10:15 - 13:00
Kategorie C 12:00 - 14:30

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

S sebou si vezměte psací potřeby, souhlas se zpracováním osobních údajů,povolena je kalkulačka (nikoliv však na mobilním telefonu). Starší 15 let si nezapomeňte občanský průkaz.

Pro všechny kategorie proběhne slavnostní vyhlášení výsledků v divadle školy.
Podrobnější informace očekávejte emailem, s případnými dotazy se na mě bez váhání obracejte.

Těšíme se na vás.

 

Petr Štěpán, petr.stepan@mensa.cz,  724 744 775  


 

Praha

Místo: Praha 6 - Mensa Gymnázium, Španielova 1111

Soutěžit se bude v Mensa gymnáziu, které sídlí v ZŠ J.Wericha - Španielova 1111, Praha 6 - Řepy. Hlavní vchod do ZŠ není vchodem do gymnázia, je třeba budovu obejít zezadu a u tělocvičen už najdete vstup do gymnázia.

Kategorie A: začátek prezence  9:00. Ukončení soutěže v 11:20
Kategorie B: začátek prezence  8:30. Ukončení soutěže v 11:20.
Kategorie C: začátek prezence  10:20. Ukončení soutěže v 12:20

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

Naděžda Burešová, 606 765 715, praha@logickaolympiada.cz
Marcela Fatrová, Mensa gymnázium,  257 328 786,  zastupce@mensagymnazium.cz

 

Testování IQ 

Během krajského kola bude také probíhat testování IQ od 13.00. Cena: 200 Kč děti od 5 let a studenti do 26 let, 300 Kč dospělí. 
Na testování se prosím přihlaste
na webu MensyIQ testujeme na Mensa gymnáziu pravidelně každý čtvrtek od 18.00, více informací a přihlášky na jiné termíny najdete na webu Mensy.


 

Královéhradecký kraj

POZOR! ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ !

Místo konání: 

Přednášková místnost A5 Fakulty informatiky a managementu, Objekt společné výuky Univerzity Hradec Králové, Hradecká 1227, Hradec Králové

Detail místa konání

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

Kategorie A: 8.00 – 8.30 hodin       prezence účastníků
                      8.30 - 10.00 hodin      soutěž
                     10.30 - 10. 45 hodin    vyhlášení výsledků


Kategorie B: 10.30 - 11.00 hodin    prezence účastníků
                      11.00 - 12.30 hodin    soutěž
                      13.00 - 13. 15 hodin   vyhlášení výsledků


Kategorie C: 13.00 - 13.30 hodin      prezence účastníků
                      13.30 - 15.00 hodin      soutěž
                      15.30 - 15. 45 hodin     vyhlášení výsledků

 S sebou si vezměte:

psací potřeby, je povolena kalkulačka (není povolena kalkulačka na mobilním telefonu)

Starší 15 let si nezapomeňte občanský průkaz. 

Kontakt: Marta Kubánková, kralovehradeckykraj@logickaolympiada.cz, tel. 731 479 032

Krajské kolo je realizováno s finanční podporou Královéhradeckého krajeStatutárního města Hradec Králové a firmy Epson Česká republika. 


 

Liberecký kraj

Místo: Technická univerzita v Liberci, budova P (proti sokolovně), místnost P200

Prezence účastníků všech kategorií 9:15 - 9:35

Předpokládané ukončení všech kategorií cca 14:30h

Kontakt: Hana Kotinová, libereckykraj@logickaolympiada.cz, 732142964

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A. 

Krajské kolo je realizováno s finanční podporou Libereckého kraje.


 

Moravskoslezský kraj

Místo: Krajský úřad, 28. října 117, Ostrava, zasedací místnost zastupitelstva

Prezence účastníků

Kategorie A:   8:00 - 8:30, (vyhlášení vítězů 10:25 – 10:40 )
Kategorie B:  10:30 - 11:00, (vyhlášení vítězů 12:55 – 13:10 )
Kategorie C:  13:00 - 13:30, (vyhlášení vítězů 15:45 – 16:00 )

Seznam postupujících do krajského kola - kategorie A.

Kontakt: Jiří Šmach, moravskoslezskykraj@logickaolympiada.cz, 731 948 206

 

Krajské kolo je realizováno s finanční podporou Moravskoslezského kraje a města Ostrava.


 

Kraj Vysočina
Město Ústí nad labem
Moravskoslezsky kraj
Mesto Prostejov
Olomoucký kraj
Puzzle-prodej
Liberecký kraj
Hradecký kraj
Dědek kořenář
Olomouc
Město Ostrava
Pardubice
Karlovarský kraj
Plzeňský kraj
Karlovy Vary
Brno
Živý kraj
Zlínský kraj
Ústecký kraj
Horní Slavkov
Hradec Králové
Karlovy Vary
Altel
Český mozek