right_menu
Vstup do soutěže
předškolní věk, žáci a studenti ZŠ a SŠ
Pozvi kamarády
O Logické olympiádě
Podpořte nás!
Vstup pro učitele
O soutěži pro učitele
Mensashop - předměty s logem Mensy
Tábor LO
Soutěž pro vás organizuje
The Kellner Family Foundation
Projekt Open Gate
Připojte se k nám na Facebooku
Vyznamni partneri - MSMT
Vyznamni partneri - RSJ
Vyznamni partneri - AV Media
Vyznamni partneri - ALBI
Vyznamni partneri - Sagax
Vyznamni partneri - Solitea

Logická olympiáda 2019

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Kategorie MŠ: mateřské školy 

Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy

Kategorie A2: žáci 2. třídy základní školy

Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída). 

Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií). 

Kategorie C: studenti všech druhů středních škol, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Soutěže se mohou zúčastnit pouze studenti běžného denního studia SŠ (gymnázium, SŠ, učiliště, konzervatoř atd). Maximální věk studenta je omezen na 20 let, soutěžit tedy mohou jen děti a studenti narození do 1.9.1999.

 1. srpen 2019 - 30. září 2019 - registrace soutěžících a škol 

  Základní kolo proběhne pro

 kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  (3. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2019
 kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. -  14. října 2019
 kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21.  října 2019
 kategorii MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy ve dnech 22. - 28.  října 2019 

 V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 15 minut pro kategorii MŠ, 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B a 35 minut pro kategorii C, takže je možné jej řešit během jedné vyučovací hodiny. Nejlepší řešitelé  z kategorií A, B a C postoupí do krajských kol. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

  1. listopad 2019: krajská kola pro kategorii A, B a C

  V tento den proběhnou ve všech krajích prezenční krajská kola. Nejlepší řešitelé postoupí do finále.

  11. listopad 2019: okresní kola pro kategorii MŠ

okresní kola v kategorii MŠ zajišťují partneři soutěže - Svět vzdělání, z. s. a Základní škola a mateřská škola
Čtyřlístek, s.r.o., Uherské Hradiště a ZŠ Karla Čapka v Praze

ZŠ Čtyřlístek - Uherské Hradiště
Svět vzdělání - Prostějov, Brno, Ostrava, Opava, Pardubice, Břeclav, Olomouc, Svitavy
ZŠ Karla Čapka, Kodaňská, Praha - Praha 10

            25. listopad 2019: finále v Míčovně Pražského hradu

  

Pravidla

Podrobná pravidla soutěže 

 

Osobní údaje

Správcem osobních údajů je mezinárodní nevládní organizace Mensa České republiky, IČ 45248591, se sídlem Španielova 1111/19, 16300 Praha 6 – Řepy, zapsaná ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl L, vložka 2058. Veškeré žádosti a dotazy týkající se zpracování osobních údajů zasílejte prosím e-mailem na info@logickaolympiada.cz nebo písemně na adresu našeho sídla. Registrací na webu www.logickaolympiada.cz se přihlašujete (případně zákonný zástupce přihlašuje osobu) do soutěže Logická olympiáda. Účast v soutěži s sebou nese nutnost zpracování a uchování osobních údajů přihlášené osoby v rozsahu jméno, příjmení, datum narození, adresa*, email, telefon*, škola, třída (*pokud nám byl poskytnut).  Souhlas se zpracováním údajů označených * je dobrovolný a máte právo jej kdykoli odvolat.  Poskytnuté údaje budou k dispozici Mense, u kategorie MŠ pak i partnerům soutěže, kteří zajišťují okresní kola v této kategorii a využijeme je pouze k realizaci soutěže a zasílání informací o soutěži. Vyhodnocení výsledků v základní kole soutěže bude k dispozici pouze přihlášenému soutěžícímu v jeho soutěžním profilu a pokud k tomu dá souhlas, pak také zaregistrovaným učitelům ze školy. Za účelem účasti v soutěži bude na webu soutěže u postupujících soutěžících do krajských kol a finále zveřejněno jméno a příjmení, škola a třída a vyhodnocení výsledků soutěže. Údaje soutěžících a zájemců o zasílání informací jsou  uchovávány po dobu jednoho ročníku soutěže. Pokud nechcete dostávat informace o soutěži, napište nám, vaši registraci a s ní spojená data smažeme. Údaje učitelů jsou uchovávány do žádosti o výmaz. Vezměte, prosím, na vědomí, že během obvodních a krajských kol soutěže a i během finále soutěže je obvyklé pořizování fotografií, ty bývají umístěny na veřejných stránkách www.logickaolympiada.cz i na stránkách v doméně mensa.cz . 

Podrobné informace o tom, jak údaje chráníme a zpracováváme a jaká jsou Vaše práva naleznete na adrese www.mensa.cz/gdpr/.

 

 

Kraj Vysočina
Město Ústí nad labem
Moravskoslezsky kraj
Olomoucký kraj
Puzzle-prodej
Liberecký kraj
Hradecký kraj
Jihočeský kraj
Dědek kořenář
Olomouc
Město Ostrava
Pardubice
Karlovarský kraj
Plzeňský kraj
Karlovy Vary
Brno
Živý kraj
Ústecký kraj
Horní Slavkov
Hradec Králové
Altel
Sokolov