right_menu
Vstup do soutěže
předškolní věk, žáci a studenti ZŠ a SŠ
Pozvi kamarády
O Logické olympiádě
Podpořte nás!
Vstup pro učitele
O soutěži pro učitele
Mensashop - předměty s logem Mensy
Tábor LO
Soutěž pro vás organizuje
The Kellner Family Foundation
Projekt Open Gate
Připojte se k nám na Facebooku
Vyznamni partneri - MSMT
Vyznamni partneri - RSJ
Vyznamni partneri - AV Media
Vyznamni partneri - ALBI
Vyznamni partneri - Solitea
Vyznamni partneri - Asociace

Informace o soutěži pro děti 

Máš vlastní hlavu? Zjisti, co v ní je ....

... v této soutěži tě nikdo nezkouší. Ty sám můžeš zjistit, co dokážeš a co tě baví. 
... úlohy tě potrápí, ale taky tě budou bavit. 
... nejsi šprt a ze školy nenosíš samé jedničky? Logická olympiáda není o naučených znalostech, ale o zdravém rozumu, kreativním myšlení a schopnosti samostatného uvažování.

A na vítěze čeká mnoho zajímavých cen! 

O Logické olympiádě

... Logická olympiáda je určena všem žákům mateřských a základních škol (a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií) a studentům středních škol, kteří mají hlavu na svém místě a chtějí porovnat své síly s ostatními z celé České republiky.

... nejdříve je nutno se do soutěže zaregistrovat se svým emailem.

... soutěž probíhá ve několika kolech – základní, okresní pro kategorii MŠ, krajské a finále. Základní kolo se řeší on-line – soutěžící mohou úlohy řešit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoli, kde se připojí na internet. 

  ... nejlepší z kategorie A, B a C z každého kraje postoupí do krajského kola a ti nejlepší z nich pak do celorepublikového finále. Zde budou moci porovnat své síly s ostatními finalisty při řešení logických problémů, soutěžích zaměřených na postřeh a rychlost úsudku a dalších a soutěžit o hodnotné ceny.


... soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují pouze základní kolo a už nepostupují do krajských kol.

 

... nejlepší soutěžící z kategori MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol.

 

Registrace soutěžících do Logické olympiády 2019 bude zahájena 1. srpna 2019 a bude možná do 30. září 2019. Pokud registraci nestihnete a budete-li chtít, zařadíme Vás na seznam zájemců o příští ročník soutěže a včas vás upozorníme na zahájení registrací, pokud si zadáte svůj email na stránce pro registraci.

 

Každý, kdo chce soutěžit, se musí během srpna a září zaregistrovat pod svou e-mailovou adresou. Registrace z minulých let nejsou platné! Celý proces je velmi jednoduchý a nezabere více než několik minut. Na e-mailovou adresu bude soutěžícím zasláno jejich heslo a dále veškeré informace o soutěži. Každý účastník proto potřebuje mít  platný a jedinečný email, samozřejmě, že může použít i email rodičů. Více dětí se nemůže hlásit pomocí e-mailu jednoho z rodičů nebo svého učitele.  V případě potřeby lze e-mail snadno založit na některém ze známých serverů, např. www.seznam.cz. Ti, kteří preferují soukromí, si mohou pro účely Logické olympiády vytvořit alias ke svému existujícímu e-mailu a dostávat tak zprávy na obvyklou adresu.   

Soutěžící se registrují na stránce Vstup do soutěže kliknutím na Chci se zaregistrovat a vyplněním osobních údajů - jméno, škola, třída, kategorie, případně nepovinně adresa a telefon.  Rodiče dětí mladších 15 let poprosíme i o souhlas s použitím osobních údajů dětí pro účely soutěže, je potřeba do registračního formuláře zadat jméno, příjmení a e-mail rodiče.  Na emailovou adresu rodičů bude zaslaná prosba o souhlas rodičů s použitím osobních dat dětí pro účely soutěže. Můžete si vybrat, zda chcete či nechcete, aby Vaše výsledky v soutěži byly k dispozici učitelům ve Vaší škole.

Do několika minut po registraci systém vygeneruje přihlašovací heslo, které bude sloužit ke vstupu do profilu soutěžícícho a především pro přihlášení se do základního kola soutěže, které se bude vyplňovat on - line. Pokud přístupové heslo nedostanete, zkontrolujte spam a koš a případně si vyžádejte nové heslo na stránce Vstup do soutěže / Zapomněl jsem heslo. Prosím, vyčkejte na potvrzení Vaší registrace zákonným zástupcem, až poté se budete moci přihlásit do svého účtu.   Více informací o průběhu soutěže najdeš na záložce O SOUTĚŽI.

 

Další aktivity pro Tebe

Baví Tě poznávat nové věci a lidi? Kromě Logické olympiády pro Tebe máme mnoho dalších aktivit. Najdi si ty, které Tě budou bavit a poznej nové přátele:

 

A mnoho dalších, které najdeš na www.mensa.cz 

Kraj Vysočina
Město Ústí nad labem
Moravskoslezsky kraj
Olomoucký kraj
Puzzle-prodej
Liberecký kraj
Hradecký kraj
Jihočeský kraj
Dědek kořenář
Olomouc
Město Ostrava
Pardubice
Karlovarský kraj
Plzeňský kraj
Karlovy Vary
Brno
Živý kraj
Ústecký kraj
Horní Slavkov
Hradec Králové
Altel
Sokolov
Český mozek