right_menu
Vstup do soutěže
předškolní věk, žáci a studenti ZŠ a SŠ
Pozvi kamarády
O Logické olympiádě
Podpořte nás!
Vstup pro učitele
O soutěži pro učitele
Mensashop - předměty s logem Mensy
Tábor LO
Soutěž pro vás organizuje
The Kellner Family Foundation
Projekt Open Gate
Připojte se k nám na Facebooku
Vyznamni partneri - MSMT
Vyznamni partneri - RSJ
Vyznamni partneri - AV Media
Vyznamni partneri - ALBI
Vyznamni partneri - Sagax
Vyznamni partneri - Solitea

Logická olympiáda 2018

 Do soutěže se zaregistrovalo rekordních 61 761  soutěžících  z 3 007  škol z celé České republiky.  

Registrace pro soutěžící byla ukončena 30. září. Již nejsou možné žádné dodatečné registrace pro soutěžící. Pokud s námi chcete soutěžit příští rok, pak Vás můžeme zařadit na seznam zájemců o soutěž a včas Vás upozorníme na zahájení registrací, stačí zadat svůj email na stránce pro registraci.

Články o Logické olympiádě v médiích: Sokolovský deníkChebský deníkKarlovarský deník, Krajské listy Karlovarský kraj, Karlovarské radniční listy, časopis Řízení školy


 

Kontakt

Máte-li potíže s přihlášením, zkontrolujte, zda jste registraci potvrdili kliknutím na odkaz, který přišel na emailovou adresu zákonného zástupce!

 

telefon: 277 000 289 (pracovní dny 8:00 - 16:00)

email: info@logickaolympiada.cz Výsledky

Výsledky kategorie A v základním kole jsou k dispozici po přihlášení se do profilu, ať už soutěžícího nebo učitelského, stejně jako do základního kola na stránce Vstup do soutěže Postupující v kategorii A v jednotlivých krajích najdete na stránce KRAJSKÁ KOLA. 

Výsledky kategorie B se dozví soutěžící i učitelé ve svém uživatelském profilu po ukončení a vyhodnocení základního kola v pátek 19. října 2018 ve 14:00.

Výsledky kategorie C se dozví soutěžící i učitelé ve svém uživatelském profilu po ukončení a vyhodnocení základního kola ve středu 24. října 2018 ve 18:00.


 

Od 1.10. můžete řešit úlohy základního kola

V tuto chvíli test řeší  27  soutěžících

Soutěžní úlohy pro kategorii C: SŠ můžete řešit ve dnech 15. - 21.  října 2018.  

 Již není možné vypracovat žádný test kategorie B: 6. - 9. tř ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, základní kolo této kategorie už bylo ukončeno.

Do soutěže vstoupíte na stránce "Vstup do soutěže" po zadání Vašeho emailu a hesla, které jste obdrželi emailem po registraci. Pokud přístupové heslo nemáte, vyžádejte si nové na stránce  Vstup do soutěže / Zapomněl jsem heslo. Každý, kdo je zaregistrovaný, samozřejmě může soutěžit. Přihlásit se je možné pouze, pokud rodiče potvrdili souhlas s použitím osobních dat pro účely soutěže, kliknutím na odkaz, který dostali emailem po registraci. Chyby v emailech opravíme, s přihlášením pomůžeme a rádi poradíme i s dalšími dotazy.

Testy základního kola spustíte na všech prohlížečích - Google Chrome, Mozilla Firefox od verze 6.0 nebo Internet Explorer od verze 11.  POZOR raději nepoužívejte starší verze Internet Exploreru ani Mozilly Firefox, tam se Vám může stát, že se načtou jen obrázky s řešením, ale ne samotné zadání úloh nebo se Vám nebude modře rámovat správná odpověď  

K samotnému testu se dostanete po přihlášení kliknutím na odkaz vpravo nahoře "Vypracovat test".  Na vyřešení soutěžních úkolů máte 35 minNeodbíhejte od počítače!!!!  Po spuštění on-line testu jej nelze přerušit!

Pak už můžete začít řešit soutěžní úkoly. Správná odpověď se vybírá myší a po kliknutí se orámuje modře. Na další otázku se přesunete tlačítkem "Další".  Pokud se chcete vrátit k předchozí otázce, stiskněte "Předchozí". Tlačítko "Ukončit test" se zobrazí až u poslední otázky a použijete ho, až když máte opravdu všechny otázky hotové. Po uplynutí času se test ukončí automaticky a Vaše výsledky budou samozřejmě uloženy.


 

Gratulujeme všem soutěžícím z kategorie A, kteří  postoupili do krajských kol

Všechny informace o krajských kolech ve všech krajích včetně seznamů semifinalistů najdete na stránce KRAJSKÁ KOLA. Soutěžící, kteří postoupili do krajského kola, poprosíme potvrzení účasti v krajském kole. Účast v krajském kole se potvrzuje také ve volbě  "výsledky". Potvrzování se nachází v soutěžním profilu pod volbou výsledky, vypadá takto:

Gratulujeme, postupuješ do krajského semifinále, které proběhne v pátek 2. listopadu 2018 ve všech krajích. Pozvánku a další informace obdržíš e-mailem. Žádáme Tě o potvrzení účasti v kraji:  zúčastním se /  nezúčastním se. Vaši volbu potvrďte tlačítkem "Uložit". Volba se vždy uloží, nepřijde už žádné potvrzení na email.  


 

Vítězové korespondenční soutěže

Kategorie MŠ+A1+A2: Tomáš Picek

Kategorie A: Lucie Kupczynová

Kategorie B: Matyáš Vítek

Kategorie C: Roman Vyskočil

Všem výhercům gratulujeme a posíláme hlavolam. 


 

Chcete nás podpořit?

Logickou olympiádu můžeme realizovat jen díky darům partnerů. Pokud chcete jejich řady rozšířit, můžete provést platbu kartou. Děkujeme za Váš dar, který použijeme hlavně na nákup cen pro soutěžící!

Přejděte na platební bránu: platební brána


 

Letáček Logické olympiády (pdf, 230kB) si můžete stáhnout, vytisknout a dát do školy na nástěnku. 

Tohle video musíte vidět: Odvaž se použít vlastní hlavu

 

 

 

 

 

Stáhnout si můžete i letáček pro mateřské školy

 


  

Mensa ČR je partnerem Abaku ligy - on-line soutěže v matematické hře Abaku. Můžete vyhrát zajímavé ceny včetně počítačové učebny pro vítěznou školu v hodnotě 100 tis. Kč anebo si jenom započítat.

 


Na FIT ČVUT s výsledky z Logické olympiády
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze  uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Škola uznává  v kategorii C: studenti SŠ 1.-3. místo v krajském kole a ve finále  umístění mezi 50% nejlepších.


Program Excelence 
Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky základních a středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích. 


 

Kraj Vysočina
Město Ústí nad labem
Moravskoslezsky kraj
Mesto Prostejov
Olomoucký kraj
Puzzle-prodej
Liberecký kraj
Hradecký kraj
Dědek kořenář
Olomouc
Město Ostrava
Pardubice
Karlovarský kraj
Plzeňský kraj
Karlovy Vary
Brno
Živý kraj
Zlínský kraj
Ústecký kraj
Horní Slavkov
Hradec Králové
Karlovy Vary
Altel
Český mozek