right_menu
Vstup do soutěže
předškolní věk, žáci a studenti ZŠ a SŠ
Pozvi kamarády
O Logické olympiádě
Často kladené dotazy
Vstup pro učitele
O soutěži pro učitele
Mensashop - předměty s logem Mensy
Tábor LO
Soutěž pro vás organizuje
The Kellner Family Foundation
Projekt Open Gate
Připojte se k nám na Facebooku
Vyznamni partneri - MSMT
Vyznamni partneri - RSJ
Vyznamni partneri - AV Media
Vyznamni partneri - ALBI
Vyznamni partneri - Asociace
Medialni partneri - Novinky
Medialni partneri - Právo

Logická olympiáda 2020

Do soutěže se letos zaregistrovalo 63 770 soutěžících z 3143 škol   

Přejeme všem soutěžícím mnoho úspěchu v soutěži.


 Registrace pro soutěžící byla ukončena. Již není možná dodatečná registrace žádného soutěžícího. Pokud s námi chcete soutěžit, pak Vás můžeme zařadit na seznam zájemců o soutěž a včas Vás upozorníme na zahájení registrací, stačí zadat svůj email na stránce pro registraci.


 

Kontakt

Zuzana Poláková, Michaela Kubaníková, Petra Bignell - 277 000 289 (pracovní dny 8:00 - 16:00)

email: info@logickaolympiada.cz 

 

Urgentní záležitosti řešíme emailem i mimo pracovní dobu.  


 

Změna schématu soutěže pro tento rok na základě doporučení MŠMT v manuálu pro provoz škol vzhledem ke covid-19 pro školní rok 2020/2021:

- základní kola pro všechny kategorie proběhnou on-line bez změny

- krajská kola pro soutěžící z kategorie A, B a C proběhnou on-line

- okresní kola pro soutěžící z kategorie MŠ budou zrušena

- finále proběhne prezenčně pro snížený počet soutěžících, pokud to situace dovolí


Od 1.10. můžete řešit úlohy základního kola

V tuto chvíli test řeší  169  soutěžících

Soutěžní úlohy pro kategorii C: studenti SŠ  můžete řešit ve dnech 15. - 21.  října 2020.   

Do soutěže vstoupíte na stránce "Vstup do soutěže" po zadání Vašeho emailu a hesla, které jste obdrželi emailem po registraci. Pokud přístupové heslo nemáte, vyžádejte si nové na stránce  Vstup do soutěže / Zapomněl jsem heslo. Každý, kdo je zaregistrovaný, samozřejmě může soutěžit. Přihlásit se je možné pouze, pokud rodiče potvrdili souhlas s použitím osobních dat pro účely soutěže pro děti mladší 15 let, kliknutím na odkaz, který dostali emailem po registraci. Chyby v emailech opravíme, s přihlášením i s potvrzení rodičů pomůžeme  a rádi poradíme i s dalšími dotazy.

Testy základního kola spustíte na všech prohlížečích - např. Google Chrome, Mozilla Firefox od verze 6.0 nebo Internet Explorer od verze 11.  POZOR raději nepoužívejte starší verze Internet Exploreru ani Mozilly Firefox  

K samotnému testu se dostanete po přihlášení kliknutím na odkaz vpravo nahoře "Vypracovat test".  Na vyřešení soutěžních úkolů máte 35 minut.  Neodbíhejte od počítače!!!!  Po spuštění on-line testu jej nelze přerušit!

Pak už můžete začít řešit soutěžní úkoly. Správná odpověď se vybírá myší a po kliknutí se orámuje modře. Na další otázku se přesunete tlačítkem "Další".  Pokud se chcete vrátit k předchozí otázce, stiskněte "Předchozí". Tlačítko "Ukončit test" se zobrazí až u poslední otázky a použijete ho, až když máte opravdu všechny otázky hotové. Po uplynutí času se test ukončí automaticky a Vaše výsledky budou samozřejmě uloženy.


 

Výsledky

Výsledky kategorie A a B v základním kole už jsou  k dispozici po přihlášení se do profilu, ať už soutěžícího nebo učitelského, stejně jako do základního kola na stránce Vstup do soutěže. Do krajského kola postupuje 50 - 60 nejlepších z každého kraje. Seznam postupujících do krajského kola po jednotlivých krajích najdete na stránce KRAJSKÁ K.

Výsledky kategorie C v základním kole budou  k dispozici po přihlášení se do profilu, ať už soutěžícího nebo učitelského, stejně jako do základního kola na stránce Vstup do soutěže v sobotu 24. 10. 2020


 

Zprávy v médiích:

novinky.cz - Třináctý ročník Logické olympiády odsoutěží nadšenci u svých počítačůPředseda Mensy International o Logické olympiáděPříběh trojnásobného vítěze Logické olympiády: Václav Trpišovský rád trápí mozek originálními problémy, Před nástupem na VŠ dokázal zvítězit v Logické olympiáděV Logické olympiádě použijte hlavu onlineDalší vítěz Logické olympiády měl vždy spoustu otázek. Za účastí v soutěžích stojí babičkaPřihlášky do Logické olympiády 2020 jsou uzavřeny, soutěžit bude přes 63 tisíc žáků a studentů

 


 

Vítězové korespondenční soutěže

Kategorie MŠ+A1+A2: Sebastian Čepela

Kategorie A: Berenika Janotová

Kategorie B: Roman Koloničný

Kategorie C: Ingrid Balcarová

Všem výhercům gratulujeme a posíláme hlavolam.


 

Školy s největším počtem registrovaných žáků

Gratulujeme, do Vašich škol posíláme jako dárek deskovou hru!


 

Chcete nás podpořit?

Logickou olympiádu můžeme realizovat jen díky darům partnerů. Pokud chcete jejich řady rozšířit, můžete provést platbu kartou. Děkujeme za Váš dar, který použijeme hlavně na nákup cen pro soutěžící!

Přejděte na platební bránu: platební brána


 

Letáček Logické olympiády (pdf, 230kB) si můžete stáhnout, vytisknout a dát do školy na nástěnku. Stáhnout si můžete i letáček pro mateřské školy


 

 

 

 

 

  

K čemu všemu se dá užít hlava - video na Youtube.

 


  

Mensa ČR je partnerem Abaku ligy - on-line soutěže v matematické hře Abaku. Můžete vyhrát zajímavé ceny včetně počítačové učebny pro vítěznou školu v hodnotě 100 tis. Kč anebo si jenom započítat.

 


Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity odpouští přijímací zkoušku 

Fakulta pro přijímací řízení pro akademický rok 2021/2022 promíjí přijímací zkoušku do bakalářského studia účastníkům, kteří se umístili na 1. - 20. místě v celostátním kole v kategorii C, viz podmínky přijímacího řizení.   


Na FIT ČVUT s výsledky z Logické olympiády
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze  uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Škola uznává  v kategorii C: studenti SŠ 1.-3. místo v krajském kole a ve finále  umístění mezi 50% nejlepších.


Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB Technické univerzity Ostrava promíjí přijímací zkoušku 
Přijímací zkouška bude automaticky prominuta zájemcům o studium, kteří se umístili do desátého místa v krajském nebo celostátním kole soutěže.

 

Ústecký kraj
Kraj Vysočina
Moravskoslezsky kraj
Brno
Mesto Prostejov
Olomoucký kraj
Puzzle-prodej
Liberecký kraj
Hradecký kraj
Sokolov
Jihočeský kraj
Město Ostrava
Pardubice
Karlovarský kraj
Plzeňský kraj
Živý kraj
Zlínský kraj
Horní Slavkov
Hradec Králové
Havlíčkův Brod
Altel
Logiclike