right_menu
Vstup do soutěže
předškolní věk, žáci a studenti ZŠ a SŠ
Pozvi kamarády
O Logické olympiádě
Podpořte nás!
Vstup pro učitele
O soutěži pro učitele
Mensashop - předměty s logem Mensy
Tábor LO
Soutěž pro vás organizuje
The Kellner Family Foundation
Projekt Open Gate
Připojte se k nám na Facebooku
Vyznamni partneri - MSMT
Vyznamni partneri - RSJ
Vyznamni partneri - AV Media
Vyznamni partneri - ALBI
Vyznamni partneri - Sagax
Vyznamni partneri - Solitea

Logická olympiáda 2019

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Kategorie MŠ: mateřské školy 

Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy

Kategorie A2: žáci 2. třídy základní školy

Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída). 

Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií). 

Kategorie C: studenti všech druhů středních škol, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Soutěže se mohou zúčastnit pouze studenti běžného denního studia SŠ (gymnázium, SŠ, učiliště, konzervatoř atd). Maximální věk studenta je omezen na 20 let, soutěžit tedy mohou jen děti a studenti narození do 1.9.1998.

 1. srpen 2019 - 30. září 2019 - registrace soutěžících a škol 

  Základní kolo proběhne pro

 kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  (3. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2019
 kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. -  14. října 2019
 kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21.  října 2019
 kategorii MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy ve dnech 22. - 28.  října 2019 

 V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 15 minut pro kategorii MŠ, 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B a 35 minut pro kategorii C, takže je možné jej řešit během jedné vyučovací hodiny. Nejlepší řešitelé  z kategorií A, B a C postoupí do krajských kol. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

  1. listopad 2019: krajská kola pro kategorii A, B a C

  V tento den proběhnou ve všech krajích prezenční krajská kola. Nejlepší řešitelé postoupí do finále.

  11. listopad 2019: okresní kola pro kategorii MŠ

okresní kola v kategorii MŠ zajišťují partneři soutěže - Svět vzdělání, z. s. a Základní škola a mateřská škola
Čtyřlístek, s.r.o., Uherské Hradiště a ZŠ Karla Čapka v Praze

ZŠ Čtyřlístek - Uherské Hradiště
Svět vzdělání - Prostějov, Brno, Ostrava, Opava, Pardubice, Břeclav, Olomouc, Svitavy
ZŠ Karla Čapka, Kodaňská, Praha - Praha 10

            25. listopad 2019: finále v Míčovně Pražského hradu

  

Pravidla

Podrobná pravidla soutěže 

 

Osobní údaje

Správcem osobních údajů je mezinárodní nevládní organizace Mensa České republiky, IČ 45248591, se sídlem Španielova 1111/19, 16300 Praha 6 – Řepy, zapsaná ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl L, vložka 2058. Veškeré žádosti a dotazy týkající se zpracování osobních údajů zasílejte prosím e-mailem na info@logickaolympiada.cz nebo písemně na adresu našeho sídla. Registrací na webu www.logickaolympiada.cz se přihlašujete (případně zákonný zástupce přihlašuje osobu) do soutěže Logická olympiáda. Účast v soutěži s sebou nese nutnost zpracování a uchování osobních údajů přihlášené osoby v rozsahu jméno, příjmení, datum narození, adresa*, email, telefon*, škola, třída (*pokud nám byl poskytnut).  Souhlas se zpracováním údajů označených * je dobrovolný a máte právo jej kdykoli odvolat.  Poskytnuté údaje budou k dispozici Mense, u kategorie MŠ pak i partnerům soutěže, kteří zajišťují okresní kola v této kategorii a využijeme je pouze k realizaci soutěže a zasílání informací o soutěži. Vyhodnocení výsledků v základní kole soutěže bude k dispozici pouze přihlášenému soutěžícímu v jeho soutěžním profilu a pokud k tomu dá souhlas, pak také zaregistrovaným učitelům ze školy. Za účelem účasti v soutěži bude na webu soutěže u postupujících soutěžících do krajských kol a finále zveřejněno jméno a příjmení, škola a třída a vyhodnocení výsledků soutěže. Údaje soutěžících a zájemců o zasílání informací jsou  uchovávány po dobu jednoho ročníku soutěže. Pokud nechcete dostávat informace o soutěži, napište nám, vaši registraci a s ní spojená data smažeme. Údaje učitelů jsou uchovávány do žádosti o výmaz. Vezměte, prosím, na vědomí, že během obvodních a krajských kol soutěže a i během finále soutěže je obvyklé pořizování fotografií, ty bývají umístěny na veřejných stránkách www.logickaolympiada.cz i na stránkách v doméně mensa.cz . 

Podrobné informace o tom, jak údaje chráníme a zpracováváme a jaká jsou Vaše práva naleznete na adrese www.mensa.cz/gdpr/.

 

 

Kraj Vysočina
Město Ústí nad labem
Moravskoslezsky kraj
Mesto Prostejov
Olomoucký kraj
Puzzle-prodej
Liberecký kraj
Hradecký kraj
Dědek kořenář
Olomouc
Město Ostrava
Pardubice
Karlovarský kraj
Plzeňský kraj
Karlovy Vary
Brno
Živý kraj
Zlínský kraj
Ústecký kraj
Horní Slavkov
Hradec Králové
Karlovy Vary
Altel
Český mozek